Wycieczka do Torunia
Klasy IIIa, IIIb i IIIc wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia – pięknego miasta pełnego historii i zabytków.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta z przewodnikiem. Odwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieże w Toruniu, Ratusz Staromiejski w Toruniu, Katedre Świętych Janów w Toruniu, Kościół Mariacki w Toruniu oraz ruiny Zamku Krzyżackiego. Podziwialiśmy także średniowieczne mury obronne, bramy i baszty miejskie. Poznaliśmy historię toruńskich budynków oraz wiele ciekawostek związanych z miastem i jego architekturą.
Następnie udaliśmy się do piernikarni, gdzie własnoręcznie wykonywaliśmy pyszne pierniczki. Odwiedziliśmy również Dom Legend Toruńskich oraz Planetarium w Toruniu. Nie zabrakło także czasu na zakup pamiątek z Torunia oraz smaczny, domowy obiad.
Wszyscy bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas. Pełni wrażeń i zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do domu.

