Lekcja z powiatowym lekarzem weterynarii
W miniony czwartek uczniowie klasy 6c uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wyjątkowego gościa- lekarza weterynarii, Panią Annę Świętochowską- Biniendę, na co dzień pracującą w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Sochaczewie. Tematem prezentacji były choroby przenoszone przez zwierzęta. Pani Anna w rzeczowy i jasny sposób omówiła wściekliznę, boreliozę, toksoplazmozę i bąblowicę, często odwołując się do swojej praktyki oraz obserwacji związanych z wykonywaną pracą. Nie zabrakło także ciekawostek. Uczniowie chętnie słuchali i zadawali wiele pytań, ale największą niespodzianką okazała się dla nich możliwość ubrania się w kombinezony, rękawiczki i maseczki ochronne. Była to bezcenna dawka wiedzy połączonej z doświadczeniem a przy okazji możliwość poznania bliżej zawodu powiatowego lekarza weterynarii.
Za to wszystko Pani Annie serdecznie DZIĘKUJEMY.

