Dogoterapia
W tym tygodniu dzieci z klas 1–3 wzięły udział w zajęciach dogoterapii. Była to druga aktywność w ramach Tygodnia Niepełnosprawności.
Do szkoły przyjeżdżała pani trenerka, a każdego dnia towarzyszył jej inny piesek – dwa dogi niemieckie oraz owczarek podhalański. Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o psa oraz, że bardzo dużo zależy od osoby, która z nim obcuje, od jej podejścia i emocji. Zajęcia dogoterapii mają wspierać rozwój emocjonalny dzieci, uczą empatii i odpowiedzialności, poprawiają koncentrację i komunikację, a także redukują stres i napięcia. Tego typu terapia jest wspaniałą formą pracy z dziećmi w spektrum autyzmu, z dziećmi z ADHD i nie tylko. :)
Dziękujemy pani Agnieszce Tolman za przeprowadzone zajęcia, a psom za dużo cierpliwości.
