Logo Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie

Dogoterapia

W tym tygodniu dzieci z klas 1–3 wzięły udział w zajęciach dogoterapii. Była to druga aktywność w ramach Tygodnia Niepełnosprawności.

Do szkoły przyjeżdżała pani trenerka, a każdego dnia towarzyszył jej inny piesek – dwa dogi niemieckie oraz owczarek podhalański. Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o psa oraz, że bardzo dużo zależy od osoby, która z nim obcuje, od jej podejścia i emocji. Zajęcia dogoterapii mają wspierać rozwój emocjonalny dzieci, uczą empatii i odpowiedzialności, poprawiają koncentrację i komunikację, a także redukują stres i napięcia. Tego typu terapia jest wspaniałą formą pracy z dziećmi w spektrum autyzmu, z dziećmi z ADHD i nie tylko. :)

Dziękujemy pani Agnieszce Tolman za przeprowadzone zajęcia, a psom za dużo cierpliwości.

Galeria zdjęć

Uczniowie klasy 1b wraz z owczarkiem podhalańskim i panią Agnieszką podczas zajęć dogoterapii. Uczniowie klasy 2c podczas zajęć dogoterapii, poprowadzonych przez panią Agnieszkę. Uczennice wraz z trenerką - panią Agnieszką, głaszczące psa podczas zajęć dogoterapii. Uczeń klasy 2a głaszczący psa - doga niemieckiego, podczas zajęć dogoterapii, odbywających się w szkole. Uczniowie klasy 3b podczas zajęć z psem rasy Owczarek Podhalański. Uczniowie klasy 3d podczas zajęć dogoterapii wraz z psem Diorem i jego trenerką panią Agnieszką.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności