przejdź do Sochaczew.pl
345441 odwiedzin

Październik

A A A

Październik 2018

„Moja lewa stopa” - dramat, reż. Jim Sheridan, wyst. Daniel Day - Lewis, Brenda Fricker, premiera 1989r.

„Myślę, że ten film może być motywacją dla każdego. Ukazał on wytrwałość i to, iż będąc silnym można osiągnąć naprawdę wiele mimo ograniczeń. Ponadto Christie wygrał walkę z nie akceptującym go ojcem czy szyderczymi rówieśnikami, a z samym sobą.” J. R.

„Rzeczą, którą z pewnością zapamiętam, jest to, jak wiele w naszym życiu może zmienić wsparcie, którym obdarza nas rodzina”

K. L.

„Uważam, że ta ekranizacja jest warta obejrzenia szczególnie przez osoby pełnosprawne, które często nie zdają sobie sprawy z trudności, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne”.

K. L.

„Dzieło pokazuje, że osoby niepełnosprawne przeżywają swoją codzienność - zakochują się, denerwują, cieszą tak samo jak zdrowe osoby. [...] Bardzo ważną częścią filmu jest relacja Christy’ego z rodziną. […] Krewni wspierali go cały czas. Zrobiliby dla niego wszystko np. jedli  jedynie owsiankę, żeby pomóc uzbierać pieniądze na wózek inwalidzki”.

M. L.

Listopad 2018

„Kołysanka” - czarna komedia, reż. Juliusz Machulski, wyst. Robert Więckiewicz, Małgorzata Buczkowska, Janusz Chabior, premiera 2010 r.

„Akcja filmu rozgrywa się współcześnie w mazurskiej wsi Odlotowo. Przeprowadza się tam siedmioosobowa rodzina Makarewiczów: rodzice z czwórką dzieci oraz seniorem - dziadkiem. Tuż po jej pojawieniu się we wsi zaczynają znikać niektórzy jej mieszkańcy oraz inni przybysze. Gdzie się podziewają? Okazuje się, że Makarewicze są wampirami, ale nietypowymi. Mają takie same problemy i marzenia jak normalni ludzie: dosięga ich kryzys ekonomiczny a matka, żona i synowa Bożena chciałaby zamieszkać w mieście.[…] W filmie jest dużo humoru i nikt nie traci życia.”

P. W.

„Deadpool” - czarna komedia, science fiction, reż. Tim Miller, wyst. Ryan Reynolds, Morena Baccarin, premiera 2016r.

„Film ten spodoba się na pewno fanom komiksów ale jest przeznaczony dla dorosłych lub starszej młodzieży”

J. S.

„Film świetnie wybija się ze schematów wciąż występujących w obrazach o superbohaterach, wprowadza wiele elementów zaskoczenia”. […] Opowiada historię byłego żołnierza oddziałów specjalnych, który poddaje się niebezpiecznemu eksperymentowi, po czym wyrusza na poszukiwanie człowieka, który zmienił jego życie o 180  stopni” M. B.

„Tę ekranizację jednego z komiksów Marvela napędza przede wszystkim humor; absurdalny, zjadliwy, wulgarny”.

B. W.

„Jest to film zabawny, kontrowersyjny, a czasami także absurdalny.”

W. K.

„… Kolejną zaletą filmu jest zburzenie tzw. czwartej ściany. Jest to zwracanie się postaci bezpośrednio do nas - widowni. Dzięki temu zabiegowi między widzem a bohaterem wytwarza się więź, dzięki której chcemy wiedzieć, jaki los go czeka.”

M. B.

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość