Sochaczew
KUBEK EMOCJAMI WYPEŁNIONY

„KUBEK EMOCJAMI WYPEŁNIONY ”

Pod tym hasłem w czwartek (03.03. 2022r.) w naszej szkole odbywały się zajęcia profilaktyczne prowadzone przez psychoterapeutę pana Andrzeja Piaseckiego.

Ideą spotkania warsztatowego w klasach młodszych było to, by młody człowiek całkowicie sam, poprzez zabawę edukacyjną zrozumiał jak ważna jest współpraca, pomoc drugiej osobie. W atmosferze „naukowej” zabawy, uczniowie wspólnie budowali miasto marzeń. Powstawały wspaniałe konstrukcje według własnych pomysłów. Nie brakowało przy tym uśmiechu. Z blisko 20 tys. klocków powstało miasto – symbol wspólnej ciężkiej, codziennej pracy.

Klasy starsze uczestniczyły w spotkaniu dyskusyjnym o charakterze profilaktyczno - twórczych warsztatów wzmacniających. Uczniowie wyrażali własne emocje na temat obecnej sytuacji. Każdy uczeń w sposób zarówno werbalny jak i artystyczny mógł wrazić swoje zdanie a następnie przelać je na kartkę papieru. Z ich dzieła terapeutycznego powstanie kubek, symbol każdej pojedynczej emocji, które wypełniają nasz dzień i tworzą nasze życie. Jednocześnie pokazywać będzie, iż każdy pojedynczy dzień życia to praca nad zrozumieniem siebie oraz otaczającego nas świata w postaci drugiego człowieka.

Film

06.03.2022