Sochaczew
Bezpłatne informatyczne warsztaty z programowania

Bezpłatne  informatyczne warsztaty z programowania
pod patronatem  Burmistrza Miasta Sochaczew  i Starosty Powiatu Sochaczewskiego
dla dzieci i młodzieży od 7 do 18 lat
Sochaczew,  25  września 2021 roku.

Koduj z Gigantami to kolejna edycja BEZPŁATNYCH  informatycznych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży organizowanych  pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew  i Starosty Powiatu Sochaczewskiego  . Poniżej prezentujemy konkursy dla szkół towarzyszące wydarzeniu.

Zapisy startują 23 sierpnia 2021 roku
Formularz zapisowy:

Jak warsztaty są zorganizowane:
  • Warsztaty przeznaczone są dla uczniów od 7 do 18 roku życia. Lekcja trwa 90 minut
  • 1-6 klasa to zajęcia w środowisku  Minecraft, Scratch, Kodu czy AppInventor, 7-8 klasa i LO zapoznają się z językiem  C# i Visual Studio.
  • Każdy uczestnik wykona ciekawy projekt pod okiem  naszego trenera.
  • W formularzu zapisujemy dziecko do odpowiedniej grupy wiekowej w wybranym terminie 18 lub 19 września 2021r.
  • Zapewniamy komputer dla każdego uczestnika.
  • Miejsce: SP 1 Sochaczew
  • Telefon do kontaktu 608786501
  • Prowadzący to nauczyciele szkoły Giganci Programowania, który są czynnymi zawodowo programistami.
Konkursy towarzyszące wydarzeniu

1/Ranking dla szkół , w którym nagradzamy szkoły z powyżej 30 zapisami uczniów. Ranking dostępny jest na stronie  ranking.kodujzgigantami.pl.
2/ Ranking dla nauczycieli, w którym nagrody zdobywają nauczyciele, których uczniowie wezmą udział w warsztatach. Ranking wraz z informacjami dostępny jest na stronie  rankingnauczycieli.kodujzgigantami.pl.
Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od momentu startu zapisów na stronach rankingowych.
3/ Konkurs programistyczny dla uczestników warsztatów z nagrodami dla autora projektu, szkoły oraz nauczyciela.
W konkursie  atrakcyjne nagrody (gamingowe: fotele, klawiatury, słuchawki, vouchery na kursy semestralne Gigantów Programowania) mogą zdobyć - w każdej z grup wiekowych -  autor najlepszego projektu oraz dwie  osoby wyróżnione. W przypadku I miejsc nagrody otrzymują także  szkoła (laptop do dyspozycji placówki) oraz  nauczyciel prowadzący projekt (tablet).
Szczegóły konkursu - tematykę prac oraz zasady - prześlemy wkrótce. Konkurs zostanie ogłoszony na profilu  Koduj z Gigantami na Facebooku. Zapraszamy do obserwowania naszej strony.
 Cel warsztatów:
Celem akcji Koduj z Gigantami jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej w dziedzinie programowania,  zapoznanie się z narzędziami programistycznymi i nowymi technologiami. Misją Gigantów Programowania jest przede wszystkim zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT.

Serdecznie zapraszamy!
23.08.2021