Sochaczew
Luty to miesiąc wyjątkowy...

“Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”

Wisława Szymborska

Luty to miesiąc wyjątkowy, nie tylko dlatego, że jest najkrótszy w roku, ale także dlatego, że przepełniony jest… miłością! 14 lutego obchodzimy walentynki, czyli święto wszystkich zakochanych. Z tej okazji nasza biblioteka przygotowała moc atrakcji dla swoich czytelników.

Przede wszystkim warto pamiętać, że walentynki to doskonała okazja do świętowania przy dobrej lekturze. Panie bibliotekarki zapraszają w tym roku uczniów i uczennice na randkę z książką. Biblioteka na kilka dni zamieniła się w romantyczny zakątek.  Na tle sympatycznej dekoracji, na którą składają się książki o miłosnej tematyce, czerwona filiżanka (idealna do gorącej czekolady), balony w kształcie serc można było zrobić sobie zdjęcie, a później wypożyczyć którąś z wielu walentynkowych pozycji literackich. Szekspir? Musierowicz? A może Montgomery lub Ożogowska? Dla każdego coś dobrego!

Walentynki nie muszą być komercyjne! Mogą stać się pretekstem do spotkania w kameralnej atmosferze i mamy ogromną nadzieję, że tak właśnie jest w bibliotece naszej szkoły. Tak łatwo zakochać się czytaniu! Zapraszamy wszystkich uczniów i wszystkie uczennice w piątek!

11.02.2021