przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
431372 odwiedzin
Luty to miesiąc wyjątkowy...

“Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”

Wisława Szymborska

 

Luty to miesiąc wyjątkowy, nie tylko dlatego, że jest najkrótszy w roku, ale także dlatego, że przepełniony jest… miłością! 14 lutego obchodzimy walentynki, czyli święto wszystkich zakochanych. Z tej okazji nasza biblioteka przygotowała moc atrakcji dla swoich czytelników.

 

Przede wszystkim warto pamiętać, że walentynki to doskonała okazja do świętowania przy dobrej lekturze. Panie bibliotekarki zapraszają w tym roku uczniów i uczennice na randkę z książką. Biblioteka na kilka dni zamieniła się w romantyczny zakątek.  Na tle sympatycznej dekoracji, na którą składają się książki o miłosnej tematyce, czerwona filiżanka (idealna do gorącej czekolady), balony w kształcie serc można było zrobić sobie zdjęcie, a później wypożyczyć którąś z wielu walentynkowych pozycji literackich. Szekspir? Musierowicz? A może Montgomery lub Ożogowska? Dla każdego coś dobrego!

 

Walentynki nie muszą być komercyjne! Mogą stać się pretekstem do spotkania w kameralnej atmosferze i mamy ogromną nadzieję, że tak właśnie jest w bibliotece naszej szkoły. Tak łatwo zakochać się czytaniu! Zapraszamy wszystkich uczniów i wszystkie uczennice w piątek!

A A A
11.02.2021
godz.18:49
 
kontakt