Sochaczew
A, B, C - integracji. Autyzm.
Przez miesiąc listopad uczniowie klasy 0a i 0b uczestniczyli w projekcie A, b, c - integracji. Autyzm.
Celem projektu było uświadomienie dzieciom pewnych zaburzeń i deficytów z którymi mogą się spotkać u swoich kolegów oraz nauka postępowania w sytuacjach dnia codziennego w szkole.
Uczniowie oglądali film wprowadzający w tematykę autyzmu pt. Podróż Marii. Następnie na podstawie literatury pt. Franio oraz filmu próbowali określić co oznacza autyzm na czym polega to zaburzenie. Na kolejnych zajęciach mogli doświadczyć jak postrzegają rzeczywistość i jak sensorycznie odbierają ją osoby dotknięte autyzmem. Na koniec projektu uczniowie stworzyli plakat z hasłem Nie oceniaj - doceniaj. Projekt zakończył się w tygodniu dotyczącym pamięci o osobach dotkniętych autyzmem.
Uczniowie byli zainteresowani zajęciami.

Aldona Sejdak
18.12.2020