Sochaczew
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice.

Przed nami nowy rok szkolny 2020/2021. Rok, który wzbudza w nas niepokój, ponieważ przyszło nam dalej uczyć się i pracować w trudnej sytuacji związanej z epidemią Covid-19. Wszyscy mamy w pamięci doświadczenia minionych miesięcy, kiedy realizowaliśmy nauczanie w sposób zdalny. Poradziliśmy sobie z tym nadspodziewanie dobrze, pomimo wielu barier, trudności i stresu, jakie przyniosła nam izolacja. Cieszę się, że efekty pracy były bardzo wysokie. Osiągnięcia i oceny roczne w nauce oraz na egzaminie ósmoklasisty są tego dowodem. Gratuluję Wam tych sukcesów.

Absolwenci naszej szkoły uzyskali z egzaminu z języka polskiego średni wynik 61%. Jest to wartość wyższa od średniej krajowej, powiatu i gminy, natomiast od średniej wojewódzkiej wynik jest niższy zaledwie o 1%. Z kolei z matematyki nasi absolwenci uzyskali średni wynik 50%, jest to również wynik wyższy niż średnia w kraju, gminie i powiecie. Tradycyjnie już utrzymujemy wysoką pozycję w nauce języków obcych. Wynik z języka angielskiego - 65% plasuje nas powyżej średniej krajowej, wojewódzkiej, powiatu i gminy, a 98% z języka rosyjskiego nie wymaga chyba żadnego komentarza.

Jestem dumna, że udało nam się tak zakończyć edukację w minionym roku w sposób wręcz brawurowy. Gratuluję i dziękuję Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom. Systematyczna i wytrwała wspólna praca sprawiła wszystkim radość.

Mam nadzieję, że nowy rok szkolny, bez względu na formę i sposób realizacji treści programowych, będzie rokiem równie satysfakcjonujący, jak miniony. Życzę zatem Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły i Rodzicom wytrwałości, cierpliwości, zrozumienia i realizacji zamierzonych celów.

Jadwiga Sikorska

30.08.2020