przejdź do Sochaczew.pl
339356 odwiedzin
Wolontariusz przyjacielem zwierząt.

            Grupa wolontariuszy z Klubu „Ośmiu” z naszej szkoły w dniach 6 -7 grudnia br. brała udział w konferencji „Wolontariat a pomoc braciom mniejszym, czyli jak pomagać zwierzętom”, którą zorganizowała Fundacja „Świat na tak” na Bielanach.

            Młodzież uczestniczyła w debacie oksfordzkiej pod hasłem „Czy ludzie są ważniejsi niż zwierzęta?, a także starała się rozwiązać problem, jak pomagać w środowisku sąsiedzkim.

            Wolontariusze spotkali się z ciekawymi ludźmi, którzy zajmują się opieką nad zwierzętami – przedstawicielami schroniska „Na Paluch”, Ekopatrolu m. st. Warszawy i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

            Zgłębiono różne tematy, m.in. jak prawidłowo opiekować się psem w domu, przyczyny bezdomności i jak jej zapobiegać, co robić w przypadku znalezienia bezdomnego zwierzęcia.

            Prawdziwa gwiazdą konferencji okazał się specjalnie wyszkolony pies pomagający osobom z niepełnosprawnościami podczas dogoterapii, z którym młodzież mogła doświadczyć bezpośredniego kontaktu. Przedstawicielka Fundacji Przyjaźń Ludzi i Zwierząt „CZE – NE – KA” uświadomiła zebranym, że dogoterapia
i animaloterapia w Polsce są bardzo potrzebne, ponieważ przynoszą ulgę utrudzonym chorobą dzieciom i dorosłym.

            Udział w konferencji stał się dla wolontariuszy lekcją wrażliwości na potrzeby zwierząt, które otaczane troską odwzajemniają się oddaniem i przyjaźnią.

A A A
10.12.2019
godz.19:47
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość