Ogólnopolski Konkurs na makietę młota lekkoatletycznego

Uczennice naszego gimnazjum, Natalia Kiełbasińska, Olga Majewska, Aleksandra Szymańska, Julia Boczkowska (kl. 3d) podjęły się wykonania młota lekkkoatletycznego w związku z rocznicą zdobycia medalu olimpijskiego przez Kamilę Skolimowską. Młot został wykonany pracochlonną metodą z papieru.

Dodatkowo uczennice, Patrycja Jasińska (kl. 1d) i Julia Boczkowska (kl. 3d) wykonały rysunki związane z tematyką lekkoatletyczną.

Jest nam miło poinformować, że nasze prace znalazły się w piątce najlepszych.

W Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej wspólnie z Fundacją im. Kamili Skolimowskiej i Ministerstwem Sportu i Turystyki, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu nagradzonych zostało 10 najlepszych prac prezentujących młot lekkoatletyczny. Każda praca różniła się techniką wykonania.

Zwycięskie prace zostały zaprezentowane w Muzeum Sportu w Warszawie na wystawie upamiętniającej 15. rocznicę zdobycia przez Kamilę Skolimowską złotego medalu olimpijskiego, przypadającą 29 września.

07.10.2015