Konkurs Piosenki Patriotycznej

W dniu 05.11.2014 w Gimnazjum nr 3 im. Fryderyka Chopina odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej. Wzięło w nim udział 145 uczniów z 19 szkół naszego powiatu. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych  - Szkoły Podstawowe i Gimnazja. Można było spróbować swoich sił w kategorii solistów oraz kwartetów wokalnych.

W kategorii soliści reprezentowali nas:

Amelia Rosa z klasy IIIe z piosenką „Taki kraj”

Miłosz Fergiński z klasy IIId Z piosenką „Patriotyzm”

W kategorii kwartety wokalne reprezentował nas zespół w skład którego wchodzą:

Wojciech Fortuna klasa IId

Mateusz Rychłowski  klasa IIIe

Miłosz Fergiński klasa IIId

Ireneusz Wasilewski z klasy IIIc

Chłopcy zagrali i zaśpiewali dwa utwory   „Wolność” oraz „ Urodziłem się w Polsce”. W obydwu kategoriach uczniowie otrzymali wyróżnienia. Poziom konkursu był wysoki, ale nasi uczniowie chyba jako jedyni zaprezentowali piosenkę patriotyczną w ujęciu młodzieżowym. Pokazali jak oni młode pokolenie postrzegają współczesny patriotyzm. Zaprezentowali się bardzo dobrze. Gratulujemy!!!

Zapraszamy również do obejrzenia zaprezentowanych teledysków na naszym profilu na FB. ► TUTAJ ◄

B. Wasilewska

27.11.2014