Sochaczew

Galerie zdjęć

Marzec jest bardzo ważnym miesiącem w życiu naszej szkoły. W tym czasie obchodzimy Święto Patrona. Przygotowania do tego Święta trwają cały rok, a efekty naszej pracy możemy podziwiać przez cały miesiąc. Biblioteka szkolna zawsze włączała się w obchody organizując wystawy, konkursy itp. W tym roku mimo, że mamy pandemię, uczniowie naszej szkoły, jak co roku, zaangażowali się w prace dotyczące Władysława Jagiełły. Wykonali portrety władcy oraz albumy dotyczące jego życia, makiety zamków średniowiecznych, insygnia władzy. Poniżej przedstawiamy Wam zdjęcia z wystawy dotyczącej Władysława Jagiełły oraz prezentację wykonaną przez ucznia klasy czwartej. Zapraszamy Was również do wypożyczenia książek związanych z naszym patronem.

03.03.2021

Dziękujemy Wam za udział w szkolnym konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Przesłaliście wiele zdjęć swoich prac, z których bardzo trudno było nam wybrać te najlepsze. Oglądanie ich było dla nas ogromną przyjemnością (mamy nadzieję, że tak, jak ich wykonanie:) )

Napisaliście także wiele pięknych życzeń: dla pani Dyrektor, nauczycieli, swoich koleżanek i kolegów.

Dziękujemy!!!

Osoby nagrodzone:

Klasy 4

I miejsce: Julia Gaik kl. 4c

II miejsce: Wiktor Sałaciński kl. 4b

III miejsce: Patrycja Wiankowska kl.4a

Klasy 7

I miejsce: Julia Sobolewska kl.7e

II miejsce: Katarzyna Żemierowska kl.7c

III miejsce Aleksandra Pawełek 7e

Zapraszamy po nagrody książkowe do szkoły (będą czekały w portierni).

Marzena Zielińska, Dorota Andrzejewska, Katarzyna Fiołek

22.12.2020

W piątek 6.11.2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Pierwszaków przywitali koledzy z klas III wraz z wychowawczyniami. Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń. Uczyły się dzielnie piosenek oraz wierszy. Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym spotkali się z Panią Sową. Dzieci wzorowo zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Najważniejszym momentem uroczystości było jednak złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Jadwiga Sikorska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie.
Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom.

Krótki film: IMG_7002.mov

14.11.2020

Październik jest miesiącem bibliotek. W tym roku hasłem przewodnim było "Z książką Ci do twarzy", w związku z którym biblioteka szkolna naszej szkoły zorganizowała konkurs plastyczny. Wpłynęło mnóstwo prac, spośród których jury wybrało dzieło Otylii Całczyńskiej z kl. 7e. Po powrocie do szkoły prosimy zgłosić się po nagrodę. 😊 Wszystkim dziękujemy za udział i zachęcamy do odwiedzania nas i wypożyczania książek!

09.11.2020

"Wycieczka do lasu klasy 2a"

We wtorek wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Uczyliśmy się rozróżniać warstwy lasu. Z patykow, żołędzi, mchu i liści stworzyliśmy napis KLASA 2A. Urządziliśmy zawody w rzutach żołędziami do celu. W lesie widzieliśmy pająki, wiewiórke oraz różne gatunki roslin. Wycieczka była super!

02.10.2020

.

14 października - miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

15.10.2019

Z marzeniami w nowy rok szkolny

15.09.2019

Uczniowie wykazali się talentem plastycznym, wykonując portrety króla. na licznych ilustracjach widnieją wyobrażenia władcy namalowane farbami, kredkami lub ołówkami.

Wykonane prace są efektem działań przed zbliżającą się uroczystością nadania Szkole  imienia króla Władysława Jagiełły.

18.02.2019

8 grudnia w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Językach Obcych. Do jury zostali zaproszeni Pani Beata Wasilewska, pani Natalia Łażewska (dyrektor szkoły językowej Early Stage Sochaczew), członkowie grupy Felivers Miłosz Fergiński oraz Wojciech Fortuna. Po wysłuchaniu i obejrzeniu występów jury wyłoniło zwycięzców i przyznało wyróżnienia.

W kategorii klas 1-3 I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z piosenką "Christmas Rap"
II miejsce Nadia L. że Szkoły Podstawowej nr 2
III miejsce Zofia B. że Szkoły Podstawowej nr 2
W kategorii klas 4-8 I miejsce przypadło Mai B. że Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz ex aequo Kamili i Marcie Ł. ze Szkoły Podstawowej nr 6
II miejsce zajął zespół Słowaczki ze Szkoły Podstawowej nr 4
III miejsce Wiktoria B. ze Szkoły Podstawowej nr 6
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

26.12.2018