209317 odwiedzin

w Sochaczewie

w roku szkolnym 2018/2019

Cel konkursu:

     zaktywizowanie społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów,

     kształtowanie postaw wobec środowiska,

    uświadomienie potrzeby wprowadzenia powszechnego recyklingu surowców

    wtórnych,

    zaoszczędzenie wielu drzew, które byłyby wycięte, gdyby nie było makulatury,

    zmniejszenie kosztów produkcji nowego papieru,

     zapobieganie marnotrawstwu,

     dbanie o planetę.

Regulamin:

W zbiórce mogą brać udział uczniowie wszystkich klas, rywalizacja jest prowadzona pomiędzy uczniami

Należy przynosić ją wyłącznie w wyznaczonym terminie.

Na makulaturę można przeznaczyć gazety, kolorowe czasopisma, książki, zeszyty ,zapisane lub zadrukowane kartki papieru biurowego, opakowania papierowe, kartonowe, tekturę, torby i pudła papierowe.

Na makulaturę nie nadają się papierowe opakowania z domieszką innych tworzyw (np. kartony po napojach mleku, sokach, powlekane folią okładki niektórych starych podręczników lub ćwiczeń), kalka, papier przebitkowy, tapety, papier zatłuszczony, silnie zabrudzony lub powleczony folią.

Makulatura powinna  być dostarczona  w kartonie albo reklamówce lub związana sznurkiem, zważona i opisana: imię, nazwisko, klasa, waga. Ułatwi to rejestrowanie makulatury i prowadzenie statystyki zbiórki.

Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu.

Terminy zbiórek

Każdy wtorek i czwartek od godziny 7.40 do 8.00 przy wejściu głównym.

Uczniowie odpowiedzialni: Kacper Winnicki kl. VIII F, Kacper Grocholewski kl. VIII F, Oskar Zarzycki kl. VIII F,

Uczniowie klas 0-II zgłaszają się do wychowawcy.