O klubie słów kilka...

Dyskusyjny Klub Filmowy w Szkole Podstawowej Nr 6

Dyskusyjny Klub Filmowy to jedna z form zajęć artystycznych w naszej szkole. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu. Podczas lekcji oglądamy filmy, rozmawiamy na ich temat, uczniowie przygotowują informacje o wybitnych aktorach, reżyserach, twórcach muzyki filmowej, ważnych festiwalach i nagrodach kinowych. Sięgamy także po treści teoretyczne związane z historią kinematografii, filmowym warsztatem pojęciowym, gatunkami reżyserskich realizacji i ich charakterystycznymi cechami. Słuchamy soundtracków, ekranowych przebojów, wywiadów z twórcami kina. W tym roku szkolnym wybraliśmy do obejrzenia m.in. takie filmy jak ‘’Gladiator’’, ‘’Szósty zmysł’’, ‘’Ostatni Mohikanin’’, ‘’Dług’’, ‘’Pianista’’, ‘’Kołysanka’’, ‘’Sala samobójców’’; filmy animowane, np. ‘’Król Lew’, ‘’Piotruś i Wilk’’; oraz produkcje dokumentalne: historyczne, muzyczne, przyrodnicze. Zajęcia dają uczniom możliwość kształtowania krytycznego myślenia, zaprezentowania własnych zainteresowań filmowych, wypowiedzenia się na różne tematy. Kino dostarcza wiele ciekawych, dyskusyjnych problemów, urzeka bogactwem form, wciąga widza w swój magiczny świat. Jest bardzo blisko ludzkich spraw, ale potrafi również przenosić widza w najodleglejsze zakątki wszechświata, pokazując, że nie ma granic dla wyobraźni człowieka.

Zapraszamy w kolejnym roku szkolnym!