Ciekawe zajęcia

Dnia 16 stycznia uczeń klasy 7E oraz 17 stycznia uczniowie klasy 2A oraz klasy 3A wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem klocków. Zajęcia miały na celu ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, koncentracji uwagi, rozwijanie kreatywności, a w grupach młodszych dzieci również umiejętność współpracy. Tematy zajęć były związane z zainteresowaniami uczniów. Na zajęciach z uczniem klasy siódmej temat dotyczył gadów, nie tylko tych żyjących współcześnie, ale także prehistorycznych. Faza realizacyjna zajęć została poprzedzona obejrzeniem krótkich filmów dotyczących 10 najdziwniejszych jaszczurek i dinozaurów. W efekcie uczeń zbudował jedną z najdziwniejszych jaszczurek. Grupa uczniów z klasy 2A zapoznała się z pozycją książkową dotyczącą pojazdów budowlanych i na tej podstawie zbudowali z kloców różnorodne maszyny. Grupa uczniów klasy 3A wybrała samodzielnie temat zajęć. Zdecydowali wspólnie o budowie miasteczka marzeń. Najpierw przedyskutowali w grupie swoje pomysły, a potem podzieli się zadaniami. Byli bardzo zadowoleni z efektu swojej pracy. Zajęcia przeprowadziła pani Emilia Stelmach.

21.01.2020