przejdź do Sochaczew.pl
216029 odwiedzin
NOC BIOLOGÓW 2019

NOC BIOLOGÓW 2019

 

11 stycznia 2019 rok uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 wzięli  udział w zorganizowanej przez Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego VIII edycji Nocy Biologów.

 

W trakcie całego wydarzenia mogliśmy bliżej zapoznać się z niezwykle ciekawą nauką, jaką jest biologia. Niektóre zajęcia dotyczyły również zagadnień związanych z chemią. Wzięliśmy udział w wielu warsztatach, wykładach oraz odwiedzaliśmy różne stoiska. Dowiedzieliśmy się, jak groźne mogą być wirusy, bakterie i pasożyty. Zaciekawiły nas fakty i mity o prozdrowotnych substancjach roślinnych w diecie człowieka. Dowiedzieliśmy się wiele o układzie odpornościowym , komórkach macierzystych, antybiotykoterapii. Poznaliśmy nieznane nam dotychczas zagadnienia, dzięki czemu poszerzyliśmy wiedzę biologiczną, chemiczną, a nawet medyczną. Braliśmy również udział w Nocy Żywych Trupów, czyli strefie wymarłych gatunków zwierząt.

Uważam, że wyjazd był niepowtarzalną okazją do zapoznania się z tajnikami ludzkiego organizmu i wszystkiego, co z nim związane. Polecam wszystkim, którzy do tej pory jeszcze nie brali udziału w tym przedsięwzięciuJ

Podziękowania dla pani Renaty Stobieckiej oraz pani Sylwii Palasik.

A A A
24.01.2019
godz.12:06
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość