STO LAT NIEPODLEGŁEJ

Piękne dekoracje w hali sportowej i na korytarzach, galowe stroje, biało-czerwone kotyliony na piersiach uczniów i pracowników szkoły – to zewnętrzna oprawa setnej rocznicy odzyskania niepodległości obchodzonej w naszej szkole 9 listopada.

We wszystkich klasach uczniowie już od rana wykonywali papierowe flagi narodowe, które przymocowane do długich sznurków zawisły później w hali sportowej, tworząc nastrój uroczystego świętowania. W takiej scenerii wspólne odśpiewanie całego hymnu poprzedziło ciekawą opowieść o genezie  „Mazurka Dąbrowskiego”.

Na zaprezentowany przez uczniów klasy 8e montaż słowno-muzyczny złożyły się informacje o bolesnej historii Polski oraz patriotyczne wiersze i utwory wokalne. Jedną z prezentowanych pieśni była „Rota”, której wysłuchano stojąc na baczność. Do występujących dołączyli najmłodsi, odpowiadając chórem na postawione w wierszu Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” pytania oraz wręczając pani dyrektor i gościom prace plastyczne ukazujące ich dziecięce marzenia. Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki „Przybyli ułani”.

Gośćmi i uczestnikami naszej uroczystości byli panowie: burmistrz Piotr Osiecki, wiceburmistrz Marek Fergiński oraz przewodniczący Rady Miasta – Sylwester Kaczmarek.

Po powrocie do sal lekcyjnych rozpoczęło się klasowe redagowanie „Dekalogu patrioty”. Zapisane na dużych arkuszach papieru dziesięciopunktowe przykazania zostały przyklejone do drzwi każdej klasy.

Ten niezwykły, poprzedzony długimi przygotowaniami dzień na pewno pozostanie w naszej pamięci. Ważne było także to, że  zaplanowane zadania zaktywizowały całą szkolną społeczność.

Galeria zdjęć.