Ślubowanie pierwszaków

26 października był dniem szczególnym. To właśnie w ten piątkowy wieczór odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów . Wśród zaproszonych na uroczystość gości, zjawili się burmistrz Miasta – Marek Fergiński, przewodniczący Rady Miasta – Sylwester Kaczmarek oraz dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administarcyjnego Danuta Szewczyk-Kozłowska.

Rodzice pierwszaków oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny pt. „Podróż do krainy wiedzy”,

w którym dominowały wesołe piosenki. Pojawiły się także wróżki – dobra i zła, a w tych rolach wystąpiły ósmoklasistki – Wiktoria Brodowska i Marysia Stasiak. W programie  nie zabrakło elementów patriotycznych.

Po odbyciu „podróży do krainy wiedzy” przyszedł czas na ślubowanie. Wszystkie pierwszaki zostały pasowane na uczniów naszej szkoły i złożyły uroczyste przyrzeczenie na Sztandar Szkoły. Pasowania dokonała dyrektor szkoły – Jadwiga Sikorska. Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Marysia Małolepsza złożyła życzenia swoim młodszym kolegom, a do życzeń przyłączyli się także zaproszeni goście.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki od uczniów klas drugich .

Po części oficjalnej zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie, pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Myślę, że na długo ten wyjątkowy dzień pozostanie w naszych wspomnieniach.

B.O.