Narodowe Czytanie

W poniedziałek, 15 października, włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania. Zapoczątkował ją w 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski, a pierwszą wybraną książką, co oczywiście nikogo nie dziwi, był „Pan Tadeusz".

W bieżącym roku, w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości, cała Polska czyta powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Pozostaliśmy przy tym autorze, jednak sięgnęliśmy po utwór „Syzyfowe prace” – lekturę obowiązkową w szkole podstawowej.

Fragmenty powieści odczytywali przedstawiciele rady pedagogicznej i uczniów. Interpretacje tekstu były poruszające, wsłuchiwaliśmy się w nie z uwagą, wzruszeniem i podziwem dla umiejętności występujących.

Za rok ponownie przystąpimy do Narodowego Czytania. Warto, bo warto czytać książki. Za każdym tytułem stoi przecież autor – realny człowiek, który ma nam coś do przekazania i pisze z myślą o nas – czytelnikach.

Do usłyszenia za rok!

16.10.2018