Zajęcia profilaktyczne

11 października w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla wszystkich klas siódmych. Organizatorami spotkania była Fundacja Zielona Przystań, której głównym celem jest prowadzenie działań profilaktycznych, wspierających i terapeutycznych na rzecz, m.in. młodzieży zagrożonej uzależnieniami i zjawiskami patologicznymi.

Spotkanie prowadzili: p. Anna Kózka oraz p. Sławomir Grzegorek. Podczas zajęć mogliśmy się dowiedzieć m.in. o negatywnych skutkach spożywania alkoholu i zażywania narkotyków. Został poruszony również problem dzieci żyjących w rodzinach alkoholowych i wpływ nałogu rodziców na życie dzieci. Prowadzący zwracali uwagę także na postawę asertywną wśród młodych ludzi i nie uleganiu grupie rówieśniczej.  Prelegenci starali się uświadomić nam z jaką łatwością można popaść w uzależnienia oraz jakie niebezpieczeństwa niosą one ze sobą.Spotkanie było ciekawe i pouczające. Usłyszeliśmy szereg ważnych informacji.

Aleksandra Matusiak, kl. VII e

16.10.2018