Dziękujemy za wolność

Stało się! 20 września 2018 roku uczniowie z klasy VII c ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sochaczewie pod opieką nauczycielek historii i geografiipokazali, jak bardzo zależy im na wolności. Postanowili uczcić 100-lecie niepodległości i podzielić się swymi emocjami ze wszystkimi.  To, co towarzyszyło dzieciom to radość, entuzjazm, dziecięca spontaniczność i uśmiech. Te pozytywne  emocje przekazali zarówno swoim nauczycielkom, opiekunom  jak i mieszkańcom Sochaczewa mijanymi po drodze. Bawiąc się w miejscach historycznie ważnych dla Sochaczewa realizowali jednocześnie projekt konkursowy w formie patriotycznego teledysku „Dziękujemy za wolność”. Tytuł teledysku to pomysł naszego Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. . Okiem drona i kamery uczniowie pokazali jak dumni są z tego, że żyją w demokratycznym kraju z piękną, choć zawiłą i trudną historią. Już wkrótce światło dzienne ujrzy uczniowski teledysk o niepodległości, tymczasem zapraszamy do biało – czerwonej galerii.

24.09.2018