Laureat Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sochaczewie

Alexander Zamani, uczeń klasy trzeciej Gimnazjum nr 2 (obecnie Szkoły Podstawowej nr 6) w Sochaczewie, został tegorocznym laureatem Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Pokonał kolejne etapy internetowych testów, nagrał film, w którym w języku angielskim wypowiadał się na temat „Czy inny oznacza gorszy? Czy w dzisiejszych czasach bycie tolerancyjnym jest w pełni możliwe?”, by w końcu w ostatnim etapie wziąć udział w rozmowie z członkami jury. Szczególnie wielkie uznanie należy się nauczycielce języka angielskiego, pani Rebece Carter-Gill, która przez cały rok szkolny pracowała z Alexem na jego sukces. OJAG jest ważnym konkursem dla uczniów, gdyż wygrana zwalnia z pisania części językowej egzaminu, gwarantując 100% punktów oraz daje pierwszeństwo w rekrutacji do wybranej szkoły średniej.