Spotkanie autorskie z pisarką p. Dorotą Suwalską

26 lutego 2018r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 6 w Sochaczewie odbyło się spotkanie autorskie z panią Dorota Suwalską – pisarką, poetką, autorką projektów wizualnych, animatorką kultury, ilustratorką . Pisarka swoją twórczość kieruje do dzieci ,młodzieży i dorosłych .
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. Ia , Ib i Ic wraz z panią Dyrektor Jadwigą Sikorską, Dorotą Andrzejewską ( bibliotekarzem) , oraz wychowawcami klas pierwszych.
Pisarka w ciekawy sposób przekazała naszym uczniom ciekawostki związane z powstaniem książek. Pierwszaki dowiedziały się m.in. kim jest wydawca, czym zajmuje się ilustrator, kiedy książka może być wydana po raz drugi. Poza tym dzieci dowiedziały się jak powstają ilustracje do książek i jak mogą być wykonane. Autorka zaprezentowała naszym uczniom swoje książki tj. „ Znowu kręcisz Zuźka”, „ Zuźka w necie i w realu” , „Ratunku marzenia”, ,, Pan Fortepianek”, „ Marionetki Baby Jagi”, „ Piegowate Niebo”, „Czarne Jeziora”, „Bezpieczna bajka”, „ Zapach czekolady” , „Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych ,jak bajki mogą pomagać” . Pisarka czytała uczniom fragment swojej pierwszej powieści ,, Bruno i jego siostry”, by zainteresować dzieci twórczością. Uczestnicy rozmawiali z pisarką na temat czytanego fragmentu . Pod koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawać pytania autorce i otrzymać autograf od naszego gościa.
Klasa Ia uczestniczyła w spotkaniu z Dżimbą . Dżimba to pluszowa książeczka, z którą można spać, która pocieszy, którą można się zaopiekować. Zamknięta wygląda jak pluszowa maskotka. Jest miła i miękka w dotyku. Można ją przytulić, można położyć na niej głowę jak na poduszce. „Usta” Dżimby są tak zaprojektowane, że można je odkształcać nadając im rozmaity wyraz n.p. układać w uśmiech, robić smutną minę… Dziecko może więc dać wyraz swoim uczuciom za pomocą swojej Przytulanki. Wewnątrz ukryta jest „książeczka. Jest w niej miejsce m. in. na: rysunki dziecka, zdjęcia bliskich mu osób, napisane osobiście teksty oraz inne dziecięce skarby. Dzieciom bardzo podobał się niebieski pluszaczek ze skrytką na radości , smutki i tajemnice każdego dziecka. Na zakończenie dzieci malowały obrazki dla Dżimby.
W końcowej części spotkania uczestnicy mieli możliwość zrobienia sobie zdjęć z pisarką.
Bardzo dziękujemy pani Dorocie Suwalskiej za wesołe i twórcze zajęcia.

05.03.2018