przejdź do Sochaczew.pl
164943 odwiedzin
NOC BIOLOGÓW ROK 2018

NOC BIOLOGÓW ROK 2018

    Dnia 12 stycznia 2018 roku 20 uczniów naszej szkoły po raz pierwszy wzięło udział w VII edycji NOCY BIOLOGÓW organizowanej przez Uniwersytet Warszawski. Organizatorzy wydarzenia przygotowali liczne atrakcje na Wydziale Biologii oraz w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Czekały tam na nas liczne wykłady, warsztaty/laboratoria, stoiska z pokazami dla wszystkich, escape roomy, gry interaktywne, talk show oraz wystawy.

   Warsztaty były niesamowicie ciekawe, gdyż pokazywały nam te „sfery” o których rzadko możemy usłyszeć w szkole. Dużym zainteresowaniem cieszyło się: „50 twarzy Darwina”, które ukazało dobrze znaną wszystkim ewolucję z trochę innej strony. Warto także wspomnieć o warsztacie immunologicznym, gdyż pokazał nam, że  fizjologia układu odpornościowego przypomina filmowe „Gwiezdne Wojny”.

   Poza warsztatami bardzo oryginalne i interesujące okazały się wykłady. Wielu z nas zrozumiało, że nie można nazwać wirusa „wrogiem człowieka”, gdyż jest on nam bardzo potrzebny np. do walki z lekoopornymi bakteriami, które skutecznie można zwalczać za pomocą terapii fachowej. Dowiedzieliśmy się także, że nasze „czynności dobowe” są ściśle związane z układem nerwowym i są nierozerwalnie połączone z naszymi genami. Dużym zaskoczeniem dla nas wszystkich był na pewno wykład behawiorystyczny, które przedstawił sposób porozumiewania się wilków i wytłumaczył, że ludzka komunikacja nie jest aż tak bardzo oryginalna.

   Sam wyjazd był niesamowitą okazją do zapoznania się z wydziałem biologii osób, które planują związać swoją przyszłość z tą nauką.

   Ogromne podziękowania należą się pani Renacie Stobieckiej i pani Sylwii Palasik, bo to dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy spędzić ten wieczór, w tak przyjemny i pożyteczny sposób. Mamy nadzieję, że Noc Biologów wejdzie w tradycję naszej szkoły i będzie kultywowana przez kolejne lata.

Uczniowie z Koła Biologicznego.

A A A
30.01.2018
godz.22:35
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość