Stypendystka marszałka napisze książkę kucharską

Dominika Jagiełło uczennica klasy III D (Gimnazjum nr 2) ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sochaczewie otrzymała po raz drugi stypendium przyznawane w ramach projektu – Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka w roku szkolnym 2017/2018.

Jest to projekt realizowany przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Program ten umożliwia rozwój edukacyjny uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych i matematyki.

Dominika będzie realizować indywidualny projekt pt. „Cztery pory roku w kuchni niemieckiej”. Indywidualny plan rozwoju edukacyjnego przygotowała wraz z nauczycielką języka niemieckiego panią Martą Bolimowską. Praca nad projektem poszerzy znajomość słownictwa oraz wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Głównym celem projektu jest przygotowanie albumu – książki kucharskiej.

Gratulujemy Dominice i życzymy dalszych sukcesów.

08.01.2018