Udany start łuczników

W minioną sobotę, tj. 21 listopada odbyły się "Halowe Mistrzostwa Warszawy Dzieci i Młodzików" w łucznictwie.

Liczną grupą udaliśmy się więc do Warszawy, żeby sprawdzić swoje umiejętności z początkiem sezonu halowego, w którym odbędą się Mistrzostwa Mazowsza i Mistrzostwa Polski w miesiącach luty – marzec 2016r. Dużą niespodziankę sprawili uczniowie: Dominika Gajda, kl. IIb zajmując II miejsce i Michał Winnicki, kl. IId – III miejsce w kat. Młodzik. Wyniki uzyskane przez w/w uczniów dają nadzieję na osiąganie sukcesów w przyszłości.

Wśród startujących była grupa uczniów, którzy dopiero od października trenowali łucznictwo. Na szczególną uwagę zasługuje Klaudia Wójcicka, kl. Ic uzyskując dobry wynik i prezentując już poprawną technikę strzelania.

Bardzo dobrze spisał się też Bartek Budnik, kl. IId, który zajął V miejsce z małą stratą punktową do miejsca III.

Piąte miejsce zajęła również Olimpia Kotowicz, kl. IIIc w kategorii Młodziczka starsza.

W zawodach brali jeszcze udział: Aleksandra Rutowska, kl. Ic, Mateusz Szwarc, kl. Ia i Adrian Czubak, kl. Ia.

Wszyscy wrócili z dużym bagażem doświadczeń a szczególnie dużych emocji i umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Wszyscy uczniowie reprezentowali klub LKS „Mazowsze” Teresin, który finansuje nam udział w zawodach i wyposaża w profesjonalny sprzęt łuczniczy.

A. Maciągowska

25.11.2015